Książka na start

Dodano: 28.11.2018 | Beata Wałęga

Książka na start. Projekt czytelniczy dla trzylatków.

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. J. Kruczka w Myślenicach wraz z filiami dołączyła do nowej kampanii czytelniczej. „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to ogólnopolska inicjatywa Instytutu Książki, która ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki trzylatek otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce jest również coś dla rodziców. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji zarówno dzieci jak i rodzice pozostaną stałymi bywalcami biblioteki.

Zapraszam do Biblioteki Publicznej w Głogoczowie