Lekcja kleksografii w Bibliotece

Dodano: 26.06.2014 | Beata Wałęga

Biblioteka

W dniu 13 czerwca w Bibliotece Publicznej w Głogoczowie odbyła się lekcja kleksografii z udziałem klasy 3a ze Szkoły Podstawowej.

Naszą bibliotekę w tym dniu zmieniliśmy w Akademię Pana Kleksa. Wszyscy uczniowie otrzymali nowe imiona zaczynające się na literę „A” zgodnie z zasadami panującymi w Akademii. Po odczytaniu fragmentu książki Jana Brzechwy na temat lekcji jakie przeprowadzał Pan Kleks uczniowie zabrali się do pracy. Robili kleksy większe i mniejsze, bardziej lub mniej kolorowe, świetnie się przy tym bawiąc i niestety również brudząc siebie i kolegów. Na zakończenie lekcji zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie uczniów wraz ze swoimi pracami.

Zadowolone dzieci wróciły do szkoły, a prace można zobaczyć w Galerii zdjęć oraz na wystawce w Bibliotece.