PROGRAM BIBLIOTEKI NARODOWEJ

Dodano: 15.01.2015 | Beata Wałęga

BibliotekaBiblioteka Narodowa

Od 1.08.2014 do 30.11.2014r Biblioteka Publiczna w Głogoczowie filia MBP w Myślenicach w partnerstwie z Biblioteką Szkoły Podstawowej realizowała PROGRAM BIBLIOTEKI NARODOWEJ – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych.

Program ten zakładał wypracowanie partnerstwa i modelu współpracy bibliotek szkolnych i publicznych w celu zwiększenia poziomu czytelnictwa oraz ułatwienie dzieciom i młodzieży dostępu do nowości wydawniczych.

Dzięki Programowi biblioteka publiczna pozyskała ok. 600 nowych książek i 50 audiobuków dla dzieci i młodzieży. W ramach Programu  partnerskie biblioteki zrealizowały kilka działań w których uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głogoczowie. Rozpoczęłyśmy od „Lekcji kleksografii”, w której kl.4a świetnie się bawiła tworząc wspaniałe kleksy. Następnie zorganizowałyśmy „Zabawę w bibliotecznego detektywa”, w rolę którego wcielili się uczniowie z kl. 5a oraz 5b. Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości młodzież z kl. 4-6 recytowała wiersze o tematyce patriotycznej. Przeprowadziłyśmy konkurs „Sto pytań i zagadek” wśród uczniów kl.4-6,  Jako ostatnie było spotkanie literackie „Opowieści wigilijne – magia świąt Bożego Narodzenia” zorganizowane dla kl. 3. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały wierszy i opowiadań o tematyce bożonarodzeniowej, a następnie włączyli się w dyskusję na temat świątecznych tradycji wyniesionych ze swoich rodzinnych domów.

Wszystkie te działania realizowane były w oparciu o nowości zakupione ze środków finansowych BN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Książki wyeksponowane zostały w formie wystawek przy realizacji każdego z działań.

Dzięki wzajemnej współpracy b-ki szkolnej i publicznej udało się zapoznać szerokie grono czytelników z Programem BN oraz z zakupionymi książkami.

Zapraszam do galerii http://www.biblioteka.glogoczow.pl/453,nowosci-sfinansowany-ze-srodkow-biblioteki-narodowej,783