Spotkania w Bibliotece

Dodano: 15.10.2018 | Beata Wałęga

Bibliotekawiersze

Nie tylko "po książkę".

W Bibliotece Publicznej w Głogoczowie można wypożyczyć książki, poczytać na miejscu, zaproponować zakup ciekawej książki, odrobić zadanie korzystając  z encyklopedii czy internertu, zapisać się na wyjazd, np. do teatru, czy też zgłosić swoje prace do konkursów.

Ale można również przyjśc i podzielić się swoimi pasjami. Tak właśnie zrobiła pani Wanda Leśniak.

Pani Wanda urodziła się w Głogoczowie. Tu chodziła do szkoły, tu miała swój dom i rodzinę.

Ponad 30 lat temu wyjechała z Głogoczowa. Obecnie mieszka w Krakowie-Nowej Hucie, ale regularnie odwiedza Głogoczów - tutaj na cmentarzu znajduje się rodzinny grób, którym stara się opiekować.

W wolnych chwilach pisze wiersze, w których mile wspomina czasy dzieciństwa i z sentymentem wraca do rodzinnych stron.

Chętnie podzieli się swoją pasją.

Zapraszam do lektury

"Jesień", "Biedna wiewióreczka","Bocian na łące"

"Lepszy wróbel w garści...", "Ptaszek Ananasek"