WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ WAKACYJNĄ KSIĄŻKĘ

Dodano: 30.09.2015 | Beata Wałęga

BIBLIOTEKAKONKURSSWIG

Wrzesień dobiega końca, a więc, zgodnie z Regulaminem, czas już najwyższy na poznanie wyników Konkursu na „Najciekawszą wakacyjną książkę”.

Zadaniem konkursowym dla Uczestników było napisanie recenzji, wypożyczonej w głogoczowskiej Bibliotece i przeczytanej w wakacje, książki. Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Publiczną w Głogoczowie oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa.

Jury Konkursu, pod przewodnictwem Pani Bernadetty Jamro - Bibliotekarki Szkoły Podstawowej w Głogoczowie - spośród nadesłanych 20 recenzji, wyłoniło Laureatów Konkursu:

W kategorii Książka dla dorosłych nagrody otrzymują Autorzy nadesłanych recenzji książek:

I.           Carlos Ruiz Zafón  „Cień wiatru”

II.           Charlotte Link  „Nieproszony gość”

III.          Lisa Gardner  „Niepewność”

Jury przyznało również wyróżnienie za recenzję książki

Jodi Picoult  „Dziewiętnaście minut”

W kategorii Książka dla młodzieży przyznano nagrody Autorom recenzji książek:

I.             Z. Mariot  „Cienie na Księżycu”, A. Pike  „Skrzydła Laurel”, J.R.R.Tolkien  „Władca Pierścieni”

II.      Ex aequo:     Brandon Mull  „Baśniobór”

Aprilynne Pike /seria/  "Skrzydła Laurel”

III.    Ex aequo:     Trudi Canavan  "Gildia Magów”

Liz Pichon  “Fantastycznny świat Tomka Łebskiego”

Autorzy pozostałych recenzji otrzymają upominki za udział.

W kategorii Książka dla dzieci Jury przyznało nagrody specjalne dla najmłodszych Uczestników Konkursu :

Agnieszki,  lat -5

Karola,  lat - 6

Amelki, lat - 8

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim za udział w Konkursie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczestników na rozdanie nagród, które odbędzie się 29 października o godz. 17** w Bibliotece Publicznej w Głogoczowie. Podobnie jak w zeszłym roku planujemy zaprosić Gościa Specjalnego, który opowie nam o swojej ciekawej pracy.

** termin oraz godzina spotkania może ulec zmianie