Wyniki Konkursu na „Najciekawszą wakacyjną książkę”

Dodano: 29.09.2014 | Katarzyna Kromka

BibliotekaKonkursnajciekawsza wakacyjna książka

Przedstawiamy Laureatów Konkursu i tytuły książek rekomendowanych przez Czytelników Biblioteki w Głogoczowie.

Zadaniem konkursowym dla Uczestników było napisanie recenzji książki wypożyczonej w głogoczowskiej Bibliotece i przeczytanej w wakacje. Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Publiczną w Głogoczowie wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Głogoczowa.

Jury Konkursu pod przewodnictwem Pani Anny Matlak, Bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach, wśród nadesłanych ponad 40 recenzji wyłoniło Laureatów Konkursu:

• W kategorii Książka dla dorosłych nagrody otrzymują Autorzy nadesłanych recenzji książek:

I.            „Zwycięzca jest sam” Paulo Coelho

II.            „Blondynka w Brazylii” Beaty Pawlikowskiej

III.            „Bez mojej zgody” Jodi Picoult

Jury przyznało wyróżnienie za recenzję książki „Zaklinacz koni” Nicholasa Evansa i „Pielgrzym” Paulo Coelho.

• W kategorii Książka dla młodzieży przyznano nagrody Autorom recenzji książek:

I.            „Nieśmiertelny” Gilian’a Shields’a

II.            Nagrodę otrzymuje Madi za recenzje 10 książek

III.            „Dziewczyny się odchudzają” Jacqueline Wilson

Jury przyznało również wyróżnienia za recenzje książek pt:

- „Skrzydła Laurel” Aprilynne Pike

- „Trylogia Czasu” Kerstin Gier

- „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego

- „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: ostatni Olimpijczyk” Rick’a Riordan’a

- recenzje książek Lauren Barnholdt

• W kategorii Książka dla dzieci Jury przyznało:

I miejsce za recenzję książki „365 bajek na każdy dzień roku”

oraz wyróżnienie dla Autora recenzji „Moich ulubionych bajek” Katarzyny Najman.

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim za udział w Konkursie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczestników na rozdanie nagród, które odbędzie się w październiku podczas specjalnego wydarzenia w Bibliotece zatytułowanego  „Książka od kuchni, czyli kto nie śpi by czytać mógł ktoś”. Mamy nadzieję, że zaciekawił Was temat spotkania:) Już wkrótce podamy dokładny termin wydarzenia – oczywiście na www.glogoczow.pl – śledźcie na bieżąco aktualności!